• Uczniowie naszej szkoły na Stadionie Miejskim

• 21 listopada uczniowie klasy 5b uczestniczyli w spotkaniu z zawodnikami Piasta Gliwice. Wszyscy byli zachwyceni możliwością zadawania pytań piłkarzom, robienia zdjęć oraz zdobycia autografów. W budynku klubowym mieliśmy okazję zwiedzenia pomieszczeń na co dzień niedostępnych dla  kibiców: sali konferencyjnej, szatni, strefy VIP.

• Dzień Jesieni

• Samorząd Uczniowski klas 4-8 przy współpracy z Samorządzikiem zorganizował Dzień Jesieni.  W malowanie zaangażowali się uczniowie od klasy 1 do 8.

• Nasi uczniowie na Gliwickim Tyglu Kultur i Smaków

• 17 listopada 2023r. w Centrum Handlowym Forum odbył się Gliwicki Tygiel Kultur i Smaków. Tego dnia można było podziwiać wielojęzyczne, kolorowe występy artystyczne, którym towarzyszyły śpiewy i tańce w rytm muzyki etnicznej. Występy przygotowane były przez uczniów gliwickich placówek oświatowych. Dziewczynki naszej szkoły z klas 5b i 7b miały przyjemność wystąpić przed publicznością prezentując taniec z szarfami. Zapraszamy do oglądania filmiku poniżej. W trakcie imprezy odbyła się także gala wręczania nagród za Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Romskie bajanie”. Z przyjemnością informujemy, że mamy laureatów.
            BRAWA dla nich!!!

Danuta Herczyńska – Ziobro – klasa 7b
            Filip Jurczak – klasa 2a
            Milena Andruszkiewicz - klasa 3a

Jesteśmy z Was dumni!!!

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym uczennicom za występ taneczny, a laureatom za przepiękne prace plastyczne!

• Dzień Czystego Powietrza

• 14 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć uczniom o zagrożeniach jakie niesie ze sobą skażenie atmosfery. W czasie zajęć odbywały się pogadanki na temat zanieczyszczeń powietrza, ich skutków oraz wpływu na zdrowie człowieka. Uczniowie oglądali filmy o tematyce ekologicznej, grali w gry smogowe dostępne pod linkami: https://esa.nask.pl/sudoku-smogowe/, https://eduesa.nask.pl/pogromca-smogu, wykonywali prace plastyczne tradycyjnie i w edytorach grafiki. Wymyślali również hasła promujące dbałość o czyste powietrze. Efekty pracy uczniów zostały wyeksponowane na drzwiach poszczególnych klas. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom oraz naszym wspaniałym uczniom.

• Wyjście do teatru

• Klasa 8 i klasy 7 wzięły udział w spektaklu teatralnym II Część "Dziadow" w Teatrze Nowym w Zabrzu. Przedstawienie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń!

• Konkurs przyrodniczo-fotograficzny

• Zapraszamy uczniów klas IV - VIII do udziału  w  XIII WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE PRZYRODNICZO-FOTOGRAFICZNYM  „KOLORY JESIENI”.

Konkurs polega na wykonaniu zdjęć ukazujących jesienne kolory. Należy zwrócić uwagę na  różnorodność jesiennych barw. Jesień to zarówno złoto i czerwień liści jak i szarość mgieł.

Zdjęcia mogą być wykonane w miastach, wioskach, lasach, górach...

Każdy uczestnik składa prace w formacie 20x30cm lub w zbliżonym, przyklejone na sztywną kartkę A3.

Zdjęcia muszą być samodzielną pracą uczestnika (zdjęcia z Internetu nie będą oceniane).

Prace konkursowe należy składać do 9 LISTOPADA 2023 r. u p. A. Piątek.